HAKKIMIZDA

Desam Çevre 2011 yılının Ocak ayında iki çevre mühendisinin girişimiyle “Çevre Yönetimi Hizmeti” konusunda faaliyet göstermek amacıyla kurulmuş bir firmadır. Firma kurulduğu tarihten bu yana Çevre ve Şehircilik Bakanlığından kuruluş amacına uygun şekilde Yeterlilik Belgesi almış şekilde çalışmalarını yürütmektedir. Firmanın şu anki Genel Müdürü ve kurucu ortaklarından da biri olan Samet GÜLEÇ’tir.

Bilindiği üzere Çevre mevzuatın içerisinde hem kanunu, hem yönetmelikleri, tebliğleri ve genelgeleri barındıran takip edilmesi çok da kolay olmayan bir durum içerisindedir. Şu an faaliyetini devam ettiren ya da faaliyete başlamak üzere olan kurum ve kuruluşların bu mevzuatı takip etme ve birebir saha uygulamalarıyla destekleme imkânları çok zordur. Bu nedeçnle bu işlerde profesyonelleşmiş ve her sektör hakkında yorum getirebilecek mühendislere ihtiyaç duyulmaktadır. Desam Çevre olarak yaptığımız da tam anlamıyla budur. Firmaların faaliyetleri boyunca Çevre Mevzuatı ve Çevre uygulamalarını beraber yapmaya talibiz ve yıllardır bu şekilde çalışmalar yürütmekteyiz.

Desam Çevre olarak hizmetlerimiz firmalara ait faaliyetlerin ÇED Kararı alması, Çevre İzin Lisans Belgeleri alınması, Atık Yönetimi sağlanması ve faaliyetlerine çevreyle uyumlu şekilde devam etmelerini sağlamaları için gerekli saha uygulamalarının yapılması şeklinde ana başlıklar altında kısmen toparlanabilir.

Çevre Yönetimi Hizmetimizin haricinde de grup şirketlerimiz arasında yer alan Adana Risk OSGB olarak İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda Ekim TMGD olarak da Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı konusunda hizmet sunmaktayız.

Misyonumuz

Yaşanabilir bir çevre ve bu çevrenin devamlılığını teknoloji ve sanayinin gelişmesini göz ardı etmeden sağlamak için var gücümüzle çalışmak.

Vizyonumuz

Yakın tarihte çevre sektöründe Adana, Mersin ve çevre illerde faaliyet gösteren firmalar arasında lider konuma gelip Türkiye‘de de söz sahibi birkaç firmadan biri olmak.