HAKKIMIZDA

DESAM ÇEVRE MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ Desam Çevre Maden Mühendislik Hizmetleri Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited şirketi olarak Adana İlinde tam da Adana’nın kurtuluşu olan 5 Ocak tarihinde kurulmuş olup 2011 yılından bu yana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre Yönetimi/Danışmanlık Hizmeti Yeterlilik Belgesine sahip şekilde hizmet sunmaktayız.

Desam Çevre olarak öncelikli amacımız çevreye duyarlı yaklaşımlar ile hizmet sunduğumuz tesis ve faaliyetlerin çevresel açıdan kirlilik yüklerini en aza indirip faaliyetlerini çevreye uyumlu hale getirmektir. Bu esnada da çevre mevzuatının yükümlülüklerini birebir şekilde sağlamış olmaktayız. Çevre Yönetimi konusu iki kelimeyle ifade edilenin çok üzerinde bir kavramdır. Sanılanın aksine çevre yönetimi, çevre mevzuatına uyum ve cezai müeyyideye maruz kalmaktan ziyade çevreyi kirletici etkilerin oluşmaması oluşması halinde ise giderilmesi üzerine kuruludur. Desam Çevre olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren bu bakış açısı ile hizmet sunmaktayız. Bizler hizmet sunduğumuz tesis ve faaliyetlerin çevresel yönlerini ne kadar güçlendirirsek yaşanabilir bir çevreye yaklaşmamız da o yönde güçlenecektir. Tesis ve faaliyetleri uluslararası çevre standartlarına evirmek öncelikli görevimiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Çalışma Şeklimiz
ØEtkin iletişim
ØDürüstlük ve güvenin hâkim kılınması
ØEldeki bilgileri dikkatli değerlendirme
ØSorunlara yenilikçi çözümler üretme
ØBilgilerin düzgün bir şekilde raporlanması
ØSonuca yönelik hızlı ve etkili çalışma
ØTemsil ettiğimiz firmalara bilgilendirme bültenleri yollama

Sunduğumuz Hizmetler; Tesis ve faaliyetlerin hammadde kabulden nihai ürüne çıkışa kadarki izledikleri yolun tamamında çevresel değerlendirmelerde bulunup gerekli tedbirleri almak ya da aldırmak.
Çevre İzin ve Lisans Belgeleri konusunda başvuruda bulunup sonuçlandırmak.
Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Yönetmeliği gereğince başvuruda bulunup sonuçlandırmak.
Mühendislik çalışmaları gerçekleştirerek faaliyetin kirlilik yükünü en aza indirmek.
Atık Yönetimini mevzuata ve tesis işleyişine uygun şekilde sağlamak ve raporlamak
Çevrenin korunmasını geliştirmeye yönelik eğitimler düzenlemek